„Akademia pełni życia”

Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów w dniu 16 czerwca br w ramach zadania „Akademia pełni życia” zorganizowało jednodniowy wyjazd do Wrocławia wraz z uczestnictwem na spektaklu w teatrze. 50 osobowa grupa w godzinach południowych przybyła do Wroclawia. Podczas pobytu zwiedzano muzeum przyrodnicze wraz z przewodnikiem, ogród botaniczny, Ostrów Tumski – katedra św. Jana Chrzciciela.

 

Słodki poczęstunek uczestniczy skosztowali w Rrestauracji – Hotelu im. Jana Pawła II. Następnie udano się do Wrocławskiego Teatru Komedia na spektakl „Pomoc domowa”. Przezabawna komedia Marca Camolettiego, w znakomitej adaptacji Bartosza Wierzbięty (autora dialogów, miedzy innymi do filmów: „Shrek", „Madagaskar", „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra") – przetłumaczona przez niego po sukcesie sztuki "Boeing, Boeing". Ten błyskotliwy tłumacz postanowił postać Nadii z "Boeing Boeing" (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) przenieść w nowe realia, w inne życiowe sytuacje. I tym razem akcja spektaklu rozgrywa się w domu Maxa (Wojciech Dąbrowski) i Joli (Katarzyna Skoniecka) prowadzonym przez obdarzoną ciętym, inteligentnym dowcipem -sprawdzoną już "w boju" pomoc domową. Małżeństwo, zdrada, chęć przeżycia miłosnej przygody, sex, doświadczenie i młodość (Ilona Lewandowska i Kornel Sadowski) ciągle zaskakujące widza sytuacje życiowe, duża ilość trzaskających drzwi i znakomicie przetłumaczone dialogi, gwarantują tej sztuce podobny sukces jaki odniósł ulubiony przez widzów "Boeing Boeing". Plejada wspaniałych polskich artystów sceny - kostiumy Zofia De Ines ,muzyka Bartosz Pernal, scenografia Wojciech Stefaniak. Późnym wieczorem zza okien autokaru mieszkańcy Gminy Perzów obserwowali miasto nocą.   
Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów otrzymało od Gminy Perzów środki z budżetu  na wsparcie realizacji zadań publicznych dla organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy. Wsparcie w kwocie 3 200,00 zł dostano na działalność w zakresie aktywizacji intelektualnej, psychologicznej i fizycznej osób w wieku 55+. Środki własne TRGP to 1 650,00 zł. Całość projektu wynosi 4 850,00 zl. Projekt "Akademia pełni życia" to przedsięwzięcie, którego celem była aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna grupy osób w wieku 55+, mieszkańców Gminy Perzów poprzez działalność instytucji zapewniającej wszechstronne wsparcie wpływające na poprawę jakości i poziomu życia osób starszych.

 

   -   WP 20170616 030   -   WP 20170616 036