Jubileusz Zespołu Perzowianie

 

20 kwietnia Zespół Perzowianie świętował Jubileusz 10 lecia działalności zespołu. Z tej okazji odbyła się niezwykle piękna i wyjątkowa uroczystość, będąca okazja do wyrażenia szacunku tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania zespołu, zadbali o jego artystyczny rozwój i muzyczny wizerunek. Założycielem zespołu Perzowiane była ówczesna Wójt Gminy Perzów Barbara Kucharska. Do faktu tego nawiązała również obecna Wójt gminy Danuta Froń nie kryjąc wzruszenia i dumy z inicjatywy byłej wójt a jednocześnie własnej mamy. „Zapoczątkowane przed dziesięcioma laty dzieło ma swój sens dowodzą tego liczne koncerty i występy. Niegasnąca wola śpiewania i realizowania muzycznych pasji zapewniła Wam szacunek i uznanie oraz wielką popularność. Wszystkim to przynosi radość i napawa dumą a Wasz dorobek artystyczny jest gwarancję rozwoju kultury w gminie Perzów ” – mówiła wójt Danuta Froń.

3 zespol

Obecnie skład zespołu tworzą 22 osoby w tym 18 pań i 4 panów. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Grzegorz Górecki. Zespół oprócz kultywowania tradycyjnych pieśni i piosenek ludowych tworzy również utwory z muzyką i tekstem własnego autorstwa. Perzowianie swoimi występami uświetniają wszelkie uroczystości odbywające się na terenie gminy Perzów i powiatu kępińskiego.
 Jedną z największych wyróżnień było uhonorowanie zespołu Odznaką Honorową „ Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Dokonała tego osobiście, w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego obecna na uroczystości Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Odznaka Honorowa przyznana została za znaczący wkład zespołu Perzowianie w propagowanie lokalnych tradycji i obrzędów ludowych wśród mieszkańców Wielkopolski oraz animację życia kulturalnego w Regionie. Odczytany został również list gratulacyjny od Wojewody Wielkopolski Marzeny Maląg.  Życzenia i gratulacje z okazji jubileuszu dziesięciolecia działalności zespołu składali zaproszeni goście: Stanisław Baliński przewodniczący Rady powiatu kępińskiego, Renata Włodarczyk przewodniczącą Rady Gminy Perzów, Ewelina Pieles dyrektor biura Poseł Bożeny Henczycy, Alicja Śniegocka reprezentująca senatora Łukasza Mikołajczyka, Maria Jasnowska przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZERII w Kępnie. Przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów muzycznych i chórów z powiatu kępińskiego i gminy Syców. Uroczystość pełna wspomnień, życzeń, gratulacji okraszona została przepięknym koncertem Zespołu Perzowianie. Niespodzianką był solowy występ Weroniki Urbańskiej byłej Perzowianki a obecnie sekretarz Gminy Perzów. Zaproszeni Goście wraz z zespołem biesiadowali do późnych godzin wyrażając swoją radość ze wspólnego śpiewania i muzycznych sukcesów.
Za wszystkich członków zespołu, obecnych i byłych odprawiona została Msza Święta prowadzona przez ks. Pawła Światka Proboszcza parafii Słupia pod Bralinem.

 

Przejdź do Galerii zdjęć