Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wośp 2017

 

Po raz kolejny do orkiestrowego grania włączyła się Gmina Perzów. Od wczesnych godzin rannych na terenie całej gminy 18 wolontariuszy zbierało pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się koncerty i pokazy lokalnych artystów połączone z licytacją orkiestrowych gadżetów.

Na perzowskiej scenie zaprezentowali się młodzi karatecy z Klubu Karate Kaminari, sekcja instrumentalno-wokalna działająca przy GOK w Perzowie, szkoła tańca Glamdance. Odbył się także koncert zespołu Perzowianie, swoje talenty wokalne prezentowały dzieci z ZS w Perzowie i ZS w Trębaczowie. Na zakończenie wystąpił duet One Night z Ukrainy. Licznie przybyli mieszkańcy gminy licytowali orkiestrowe gadżety. Licytowano m.in. okolicznościowy tort WOŚP, obrazy, książki, płyty CD ofiarowane przez darczyńców z gminy Perzów, a także monety i kalendarz z autografem Jurka Owsiaka oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.

W sumie w perzowskim sztabie WOŚP zebrano 10704,22 zł.

Kwotę 8099,22 zł zebrali wolontariusze, a zysk z licytacji wyniósł 2605,00 zł. Na zakończenie ok. godziny 2000 nad Perzowem rozbłysło światełko do nieba.
Organizatorzy perzowskiego sztabu dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji WOŚP w Perzowie, w szczególności darczyńcom i sponsorom.