Zespół Szkół w Perzowie ma nową bibliotekę szkolna

13 maja w Zespole Szkół w Perzowie otwarto bibliotekę szkolną. Na uroczystość przybyli rodzice, włodarze gminy i zaproszeni goście z Kuratorium Oświaty w Kaliszu. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły w strojach galowych.  Zebranych przywitała dyrektor ZS w Perzowie Barbara Maras. „Nasza nowa biblioteka jest miejscem bardzo przyjaznym. Przyciąga nie tylko zbiorem książek, ale także oryginalnym wyposażeniem. Bajkowe postacie na ścianach biblioteki narysowali sami rodzice, którym chciałam bardzo podziękować za tak duże zaangażowanie w tworzeniu biblioteki” – mówiła między innymi dyrektor Barbara Maras.  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali obecni na uroczystości goście: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Violetta Słupianek, wizytator Delegatury KO w Kaliszu Małgorzata Wanzek, Karolina Winiecka asystentka senatora Łukasza Mikołajczyka, Wójt gminy Perzów Danuta Froń, dyrektor ZS w Perzowie Barbara Maras oraz przedstawiciel obecnych na uroczystości rodziców i uczniów. 
Otwarcie biblioteki uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli klas I-III. Miała ona charakter otwartej lekcji patriotycznej nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli również w projekcie edukacyjnym, którego głównym zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej w formie plakatu nawiązującego do tematu „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”
Zaproszeni goście odwiedzili tego dnia również przedszkole i żłobek w Perzowie oraz nowootwartą salę gimnastyczna w Zespole Szkół w Trębaczowie.

1. 8 s 1.2s

1.21s