Konkurs na ozdobe wielkanocnego stołu Towarzystwa Rozwoju Gminy Perzów

W dniu 10 kwietnia 2019 r. członkowie Towarzystwa Rozwoju Gminy Perzów ocenili prace zgłoszone do gminnego konkursu plastycznego pt. „OZDOBA WIELKANOCNEGO STOŁU” zorganizowanego przez Towarzystwo. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych.  Do konkursu zgłoszono 64 bardzo ciekawych prac. W I kategorii dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej – 51 prac, w II kategorii uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i Gimnazjum – 9 prac i w III kategorii osoby dorosłe – 4 prace. Celami konkursu było: podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych, rozbudzanie zainteresowań plastyką obrzędową wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pobudzanie aktywności twórczej, popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

 

 

IMG 20190411 101517 IMG 20190411 102220

 IMG 20190411 101736

 

Każdy uczestnik mógł oddać do konkursu wyłącznie 1 pracę: - element powiązany ze świętami wielkanocnymi tj: pisanka (jajko wielkanocne), baranek, kurczątko, zajączek wielkanocny, koszyczek itp. - stroik wielkanocny. Technika wykonania prac była dowolna, nawiązująca do form twórczości ludowej. Elementy pracy miały być wykonane samodzielnie przez uczestnika. Komisja oceniała: - pracowitość i staranność wykonania, - oryginalność i pomysłowość, - samodzielność wykonania. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Uczestnicy włożyli dużo wysiłku i serca w swoje dzieła. Doceniamy je wszystkie i dziękujemy za ogromne zaangażowanie. W związku z powyższym po długich obradach nagrodzono następujących laureatów:

-  I kategoria - dzieci przedszkolne oraz klasy I – III szkoły podstawowej:
I MIEJSCE  3 osoby
1. Tymoteusz Kapral, zam. Miechów (Przedszkole Samorządowe w Perzowie),
2. Nikodem Kosztyła, zam. Miechów (Zespół Szkół w Trębaczowie),
3.Antoni Zapolny, zam. Domasłów (Zespół Szkół w Trębaczowie).
II MIEJSCE  3 osoby
1. Hanna Osdoba, zam. Perzów (Przedszkole Samorządowe w Perzowie),
2. Antonina Grzegorek, zam. Trębaczów (Przedszkole Samorządowe w Perzowie),
3. Filip Gruda, zam. Perzów (Przedszkole Samorządowe w Perzowie).
II MIEJSCE  3 osoby
1. Piotr Kokot, zam. Trębaczów (Zespół Szkół w Trębaczowie),
2. Sebastian Dosiuk, zam. Słupia pod Bralinem (Przedszkole Samorządowe w Perzowie),
3. Malwina Supergan, zam. Koza Wielka (Przedszkole Samorządowe w Perzowie).
WYRÓŻNIENIE:
 Julia Kruszelnicka, zam. Zbyczyna (Przedszkole Samorządowe w Perzowie).
-  II kategoria - klasy IV – VIII szkoły podstawowej oraz Gimnazjum:
I MIEJSCE – Oliwia Sobieraj, zam. Koza Wielka (Zespół Szkół w Perzowie).
-  III kategoria - dorośli.
I MIEJSCE – Anna Sztuka, zam. Trębaczów.

Zarząd Towarzystwa Rozwoju Gminy Perzów dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas Gminnego Śniadania Wielkanocnego w Trębaczowie.