Spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w Perzowie

 

 

12 marca 2019 roku odbyło się spotkanie członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Perzowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie z okazji Dnia Kobiet. Imprezę rozpoczęła przewodnicząca Longina Biały, która witając wszystkie panie, życzyła im zdrowia, miłości, szacunku oraz spełnienia się w swoich rolach — żon, mam, teściowych...
Swą obecnością zaszczyciły także, Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, oraz asystentki Minister Inwestycji i Rozwoju poseł Andżeliki Możdżanowskiej. Wzniesiono szampański toast, a na stołach znalazły się rozmaite smakołyki. Życzenia z okazji Dnia Kobiet przekazała także obecna na uroczystości Wójt, dziękując za zaproszenie oraz wspólnie spędzone popołudnie w miłej atmosferze. Odczytano list, który przekazała Minister Inwestycji i Rozwoju poseł Andżelika Możdżanowska dla każdej z obecnych Pań. Życzenia z okazji obchodzonego święta przekazał także pisemnie poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb.  Podczas spotkania obecne Panie otrzymały upominki tj. fartuch wraz z rękawicą oraz łapką kuchenną ze wzorzystym wzorem oraz symboliczny kwiat róży. Przy syto zastawionych stołach Panie biesiadowały w miłej atmosferze do późnych godzin.
Ustawa, która weszła w życie w październiku 2018 roku dała możliwość rejestracji Kołom Gospodyń Wiejskich w specjalnie przeznaczonym dla nich rejestrze. Wpis do rejestru nadał Kołom osobowość prawną, która daje im szereg możliwości działania i rozwoju, a także szansę otrzymania dotacji na działalność. Koło Gospodyń Wiejskich w Perzowie zarejestrowało się w w/w rejestrze i otrzymało dofinansowanie.

                                                                                                                                                                                                                    Dominika Drapiewska

 

20190312 185425