W niedzielę, 11 listopada 2018 roku, świętowaliśmy obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Gminne obchody Święta Niepodległości w Perzowie rozpoczęła Mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym Turkowach. Oficjalne uroczystości zaplanowane w Perzowie poprzedzone zostały symbolicznym odsłonięciem muralu wykonanego na ścianie budynku GOK w Perzowie. Mural Perzowski inspirowanego 100 Rocznica odzyskania Niepodległości znalazł się wśród laureatów konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Gmina Perzów pozyskała na realizacje tego zadania dotację celową z budżetu Województwa wielkopolskiego w wysokości 7 000,00 zł. W sali widowiskowej GOK zebrali się zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Perzów. Wszyscy wspólnie zaśpiewali Hymn państwowy.  Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Wójt Gminy Perzów Danuta Froń. „11- stego listopada 1918r odzyskaliśmy wolną Polskę zniewoloną kolejnymi zaborami  przez ponad 120 lat. Cieszmy się dziś i radujmy, bo niepodległa jest tylko jedna a uroczysty 100 jubileusz zdarz się tylko raz – mówiła między innymi Wójt. Z okazji 100 rocznicy Odzyskania niepodległości Gmina Perzów dokonała odsłonięcia pamiątkowego MURALU. Z tej okazji też wydane zostały kartki okolicznościowe. Dzisiaj zapraszam wszystkich Państwa na piękny perzowski Koncert dla Niepodległej w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół w Perzowie i Trębaczowie oraz zespół Perzowianie - dodała wójt.
W związku z jubileuszem 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Gmina Perzów otrzymała z kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej  flagi państwowe. Flagi otrzymały jednostki organizacyjne gminy Perzów z prośbą ich rozwieszenie na zewnątrz budynków. Podczas uroczystej akademii został odczytany również list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
 Święto Niepodległości jest dniem zadumy ale i wielkiej radości uświadamiamy sobie, jak ważną i drogą kwestią jest wolność narodu i państwa.

          DSCN0044 DSCN0084