Oferta wakacyjna w Gminie Perzów

 
W organizację wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z terenu gminy Perzów włączyły się jednostki organizacyjne gminy, Sołtysi i Rady Sołeckie oraz Urząd Gminy w Perzowie.

wakacje 2018

 


Szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotował Gminny Ośrodek Kultury. W ofercie wakacyjnej zaplanowane zostały zajęcia plastyczne połączone z plenerami plastycznym, zajęcia z origami, konkursy piosenki i karaoke. Przewidziane są także zajęcia plenerowe połączone z grami i zabawami na świeżym powietrzu. GOK organizuje również czas miłośnikom gier planszowych. Nowością będą bajkowe poranki dla najmłodszych. Zajęcia odbywały się będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00. Biblioteka Publiczna zaprasza na czytanie bajek i zajęcia na xboksie. Przez cały wakacyjny okres, w dni powszednie i weekendy  odbywały się będą zajęcia sportowe na Orliku a już 30 czerwca  rozegrany zostanie kolejny,  Nocny Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Perzów. Do udziału w rozgrywkach zgłosiły się zespoły piłkarskie z całego powiatu kępińskiego. 24 czerwca na akwenie wodnym w Miechowie odbędzie się Turniej Wędkarski zorganizowany przez  Sołtysa wsi Miechów. 29 czerwca perzowska Biblioteka Publiczna zaprasza do Miechowa na Festyn Rodzinny a 7 sierpnia Sołtys i Rada Sołecka Kozy Wielkiej na Festyn Wakacyjny do Kozy Wielkiej. 
Dzieci z terenu gminy Perzów będą miały również okazję wypoczywać poza terenem zamieszkania. W okresie 1.08.- 10.08 GOPS w Perzowie organizuje dla 30 dzieci wyjazd na kolonie letnie do Władysławowa.  Urząd Gminy w Perzowie, w ramach wymiany międzynarodowej, zaplanował najmłodszym tygodniowy wakacyjny wyjazd do Milow w okolicach Berlina oraz na Węgry. Dzieci wypoczywały będą nad Balatonem, uczestniczyły w zorganizowanych wycieczkach turystyczno-krajoznawczych. W Berlinie zwiedzą niemiecki parlament. W wymianie weźmie udział łącznie 40 osobowa grupa dzieci. Na zakończenie wakacji 25 sierpnia w Kozie Wielkiej odbędą się Dożynki Gminne.