Eko-Marsz ulicami Perzowa

    W czwartek 25 kwietnia  uczniowie Zespołu Szkół w Perzowie  razem z dyrektorem i nauczycielami wzięli udział w marszu ekologicznym związanym z MIĘDZYNARODOWYM DNIEM ZIEMI, który obchodzony jest w Polsce 22 kwietnia.

EKO MARSZ 2 A   EKO MARSZ 3 A

 

W tym roku w szkole, to święto obchodzone było szczególnie wymownie, bowiem zaangażowani byli wszyscy uczniowie ze swoimi wychowawcami.Każda klasa miał wykonać transparent z hasłem ekologicznym, przygotować charakterystyczne zielone choragiewki oraz ubrać się na zielono. Przed wymarszem w teren odbyła się część artystyczna, na której uczniowie z klas 1-3 -laureaci szkolnego finału konkursu recytatorskiego ”Kocham, lubię, szanuję, nie śmiecę, nie niszczę, tylko recytuję” zaprezentowali swoje wiersze, również o tematyce przyrodniczej.
 Po wyjściu ze szkoły ustawiono korowód z transparentami i wyruszono w teren ulicami Perzowa. Przed Urzędem Gminy nastąpiło spotkanie z włodarzami Gminy i pracownikami urzędu. „Trzeba przyznać, że wzrasta wśród uczniów świadomość ekologiczna, a także wrażliwość na ochronę środowiska. Miejmy nadzieję ,że „ Czym skorupka za młodu nasiąknie , tym …….” , i nikt z tych młodych ludzi „nie będzie palić śmieci, by nie zatruwać i dorosłych i dzieci” – powiedziała jedna z organizatorek marszu, nauczyciel przyrody w Zespole Szkół w Perzowie Anna Nickel.W ten wyjątkowy sposób uczniowie chcieli wygłosić  swoje ekologiczne hasła i zachęcić społeczeństwo do dbania o Ziemię.