Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku uczniowie, którzy uczęszczają do szkół na terenie Gminy Perzów
rozpoczęli kolejny rok szkolny 2017/2018.

Spotkanie ze szkołą uczniów Zespołu Szkół w Perzowie oraz Publicznego Gimnazjum w Perzowie poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Turkowach. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00  w szkole rozpoczęły się uroczyste apele. Natomiast uczniowie oraz grono pedagogiczne i rodzice Zespołu Szkół w Trębaczowie rozpoczęli nowy rok szkolny o godzinie 9.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Trębaczowie, po której udali się do budynku szkoły na dalsze uroczystości.

 

Perzów 2 www Trębaczów 2 www

    

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście: w Zespole Szkól Perzowie i Trębaczowie gościła Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, w Publicznym Gimnazjum w Perzowie obecna była inspektor ds. Oświaty Dominika Drapiewska. Uroczystości w szkołach rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Głos zabrali Dyrektorzy Szkół, którzy serdecznie wszystkich powitali.  

Dyrektorzy poinformowali wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyli wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzyi umiejętności. Wójt Gminy Perzów Danuta Froń życzyła wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

Do Publicznego Gimnazjum w Perzowie obecnie uczęszcza 74 gimnazjalistów. W Zespole Szkół w Perzowie w klasach I-VII jest 144 wychowanków, w przedszkolu w Perzowie wraz z oddziałami w Turkowach i Słupi pod Bralinem jest 68 dzieci. Do Zespołu Szkół w Trębaczowie w klasach I-VII jest 109 uczniów, w przedszkolu w Trębaczowie wraz z oddziałem w Miechowie jest 63 dzieci. Do Gminnego Żłobka w Perzowie uczęszcza 24 dzieci.

 

Gimnazjum 1 www Gimnazjum 2 www Trębaczów 1 www Perzów 1 www