Polsko – węgierska wymiana młodzieży 2017

W dniach 07 – 15. 07. 2017 roku w ramach wymiany młodzieży polsko – węgierskiej w Gminie Perzów przebywała grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej Gminy Erdötelek.
W pierwszym dniu pobytu młodzież węgierska gościła u rodzin z terenu gminy. Zostali przyjęci bardzo życzliwie i mogli nawiązać nowe znajomości. W trakcie 6–cio dniowego wspólnego pobytu młodzież spędzała czas na plaży, nad polskim morzem, z możliwością kąpieli wodnych. Uczestniczyli również w wycieczce do Kołobrzegu gdzie wśród atrakcji był rejs statkiem wycieczkowym, wejście na latarnię morską, spacer na molo i zwiedzanie starego miasta.

młodziez polsko wegierska www nad Bałtykiem www

 

Do innych atrakcji pobytu należy zaliczyć pobyt w Western Parku w Ustroniu Morskim gdzie poznali życie Indian i kowbojów, rzucali siekierą do tarczy i odbywali przejażdżki na koniu lub byku. W przedostatnim dniu pobytu odwiedzili Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy gdzie główną atrakcją jest labirynt z drzewek grabowych o powierzchni 1 hektara. Uczestnicy wzięli udział w grze „Labirynt Mocy” polegającej na dotarciu w labiryncie do wyznaczonych miejsc. Gra przebiegała w grupach polsko – węgierskich i pozwalała na większą integrację młodzieży. Ostatniego dnia pobytu młodzieży węgierskiej w Polsce, Sekretarz Gminy Weronika Urbańska podsumowała wspólny wypoczynek. Przekazała podziękowanie grupie węgierskiej i polskiej. „Jestem z Was dumna, powiedziała sekretarz Gminy, wasze zadowolone twarze są dla mnie motywacją do dalszej pracy i organizacji wypoczynku, pracy dla młodzieży”. Młodzież zareagowała bardzo serdecznie i spontanicznie dziękując niekończącymi się brawami, co było bardzo wzruszające. Sekretarz podziękowała również opiekunom i rodzicom, którzy przyjęli pod swój dach gości z Węgier. Uczestnicy wymienili się upominkami, a następnie gorąco się pożegnali z nadzieją spotkania za rok. Wspólny pobyt młodzieży dwóch państw na pewno pozostanie w pamięci młodych ludzi, zawiązali oni nowe znajomości i przyjaźnie. Wszyscy mamy nadzieję na kontynuację współpracy między gminami.